DOMY ENERGOOSZCZĘDNE - WARSZAWA, MAZOWIECKIE

Domy energooszczędne - Warszawa

Domy energooszczędne na pewno zostały wzięte pod rozeznanie przez każdego, kto rozważa kwestię budowy własnego domu energooszczędnego. W niniejszym artykule poinformujemy Cię nie tylko o istotnych kwestiach budowy domów energooszczędnych, ale także dowiesz się jak pozyskać dopłatę do kredytu na budowę domów energooszczędnych.

 

Jakie domy energooszczędne?

Do domów energooszczędnych zaliczają się: energooszczędne domy jednorodzinne, wielorodzinne, szeregowe, letniskowe, mieszkania socjalne itp. Istnieje możliwość wznoszenia budynków do wysokości 4 kondygnacji po 3,5 m każda lub do 6 m wysokości i rozpiętości stropów do 12 m bez podpór.

Co istotne, budowę domów energooszczędnych można prowadzić nawet zimą.

Domy energooszczędne - Warszawa, Mazowieckie

Domy energooszczędne Mazowieckie

budowa domów energooszczędnych

Zdjęcia z realizacji domu energooszczędnego Kameralny tutaj: Dom energooszczędny Kameralny.

Krótki czas realizacji, niższy koszt niż w budownictwie metodą tradycyjną sprawia, że domy energooszczędne i inne budynku w technologii HOWICK SYSTEM coraz częściej stosowany jest przy wznoszeniu budynków socjalnych czy przedszkoli. Czas montażu stalowej ocynkowanej konstrukcji domku o powierzchni 150 m2 na placu budowy trwa około 5-6 dni. Przy zastosowaniu odpowiedniego ocieplenia możemy uzyskać parametry domów energooszczędnych i pasywnych. Brak jest procesów mokrych ( z wyjątkiem prac przy fundamentach ).

Wszystkie projekty z katalogu dowolnej pracowni projektowej możemy bezpłatnie zaadaptować do naszej technologii lekkiego ocynkowanego szkieletu stalowego HOWICK SYSTEM.

Domy energooszczędne wykonane w naszej technologi mogą spełniać wymogi dofinansowania, o których mowa w dalszej części artykułu.

 

DOPŁATY DO KREDYTÓW NA DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

DOPŁATY DO KREDYTÓW NA DOMY ENERGOOSZCZĘDNE JEDNORODZINNE I WIELORODZINNE Z NARODOWEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ

domy energooszczędne na sprzedaż warszawa
Przewidywane korzyści dla gospodarstw domowych:

Program "Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych" ruszy na początku 2013 roku. Do podziału będzie 300 mln zł w latach 2013 - 2018. Celem programu jest wsparcie budownictwa energooszczędnego, zarówno jednorodzinnego, jak i wielorodzinnego oraz przeciwdziałanie emisji dwutlenku węgla (przewiduje się, że w wyniku programu zapobiegnie się emisji ok. 50 000 ton CO2 rocznie). Dom energooszczędny będzie już niedługo obowiązującym standardem. Beneficjentami programu mają być osoby fizyczne budujące domy energooszczędne jednorodzinne oraz nabywające od deweloperów domy jednorodzinne oraz mieszkania w domach wielorodzinnych. Przewiduje się, iż w ramach programu wybuduje się ok.12 tys. domów i mieszkań o wysokim standardzie energooszczędności.

 

Domy energooszczędne - dlaczego to się opłaca?

Dlaczego domy energooszczędne w wymiarze długodystansowym są po prostu tanie?

  • mniejsze koszty eksploatacji domów energooszczędnych, a więc niższe rachunki,
  • mniejszy koszt kredytu z uwagi na niższe ryzyko banku i lepszy profil ryzyka kredytowego kredytobiorcy, 
  • wyższa wartość nieruchomości (budynki i domy energooszczędne mają większą wartość rynkową w porównaniu do   zwykłych),
  • premia za uzyskanie wymaganego w programie standardu energetycznego.

budowa domów energooszczędnych warszawa

domy energooszczędne warszawa dk4

domy energooszczędne warszawa gj2

 

Proponowane standardy dla mieszkań i domów energooszczędnych

  • dla domów energooszczędnych jednorodzinnych

o NF40  EUco - 40 kWh/(m2*rok) - dopłata 30 000 zł brutto

o NF15  EUco - 15 kWh/(m2*rok) - dopłata 50 000 zł brutto

  • dla mieszkań w domach energooszczędnych wielorodzinnych

o NF40 - EUco - 40 kWh/(m2*rok) - dopłata 11 000 zł brutto

o NF15 - EUco - 15 kWh/(m2*rok) - dopłata 16 000 zł brutto

 EUco - energia użytkowa potrzebna do ogrzewania

 brutto, gdyż dotacja stanowi przychód, który należy uwzględnić przy corocznym rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych.

 

Dofinansowanie na dom energooszczędny

Kto może się ubiegać o dofinansowanie na dom energooszczędny?

dofinansowanie na dom energooszczędny mogą ubiegać się osoby:

  • dysponujące pozwoleniem na budowę oraz posiadające prawo do dysponowania nieruchomością, na której będą budowały budynek mieszkalny,
  • dysponujące uprawnieniem do przeniesienia przez dewelopera na swoją rzecz: prawa własności nieruchomości wraz z domem jednorodzinnym, który deweloper na niej wybuduje albo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej i własności domu jednorodzinnego, który będzie na niej posadowiony i stanowić będzie odrębną nieruchomość albo własności lokalu mieszkalnego.

Na takie wsparcie mogą również liczyć inwestorzy budujący domy tzw. systemem gospodarczym.

Jednorazowe dofinansowanie zostanie wypłacone inwestorom po zakończeniu budowy oraz potwierdzeniu osiągnięcia zakładanych w projekcie oszczędności energii. Zainteresowani dopłatami nie będą musieli jechać do siedziby NFOŚiGW w Warszawie. Wystarczy zgłosić się do jednego z banków, które będą współpracowały z Funduszem, program bowiem będzie realizowany przy współpracy z sektorem bankowym. Oferowane przez Fundusz wsparcie finansowe będzie przeznaczone na częściową spłatę kapitału kredytu hipotecznego. Przekazanie pieniędzy odbywać się będzie bezgotówkowo, w formie dotacji wypłacanej bezpośrednio na konto kredytowe beneficjenta. Zakończenie realizacji przedsięwzięcia musi nastąpić w terminie do 3 lat od dnia podpisania umowy kredytu.

 

Domy energooszczędne w sprzedaży

Sprawdź jakie domy energooszczędne posiadamy obecnie w sprzedaży: Domy energooszczędne na sprzedaż.

Domy energooszczędne - Warszawa, Mazowieckie | SGW Konstrukcje

S.G.W. KONSTRUKCJE Sp. z o.o.

Młodocin Większy 86

26-624 Kowala

tel. 697-097-131

tel. 697-097-182

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI
 Virgil Green Authentic Jersey